Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Celestynowie

baner-unia

Żywność w ramach programu PEAD (2)

pead logo

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Celestynowie od stycznia 2013r. ponownie rozpoczął współpracę z Chrześcijańską Fundacją ,,Radość'' w Warszawie w ramach programu PEAD, który jest Europejskim Programem Pomocy Żywnościowej.

Z programu PEAD w 2013 roku skorzysta 200 osób z terenu gminy Celestynów przede wszystkim: osoby bezrobotne, ubogie, korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, rodziny wielodzietne, rodziny o niskich dochodach, w których znajdują się osoby chore i niepełnosprawne.

Artykuły spożywcze są bardzo oczekiwaną formą pomocy przez naszych świadczeniobiorców.

Żywność jest wydawana w pomieszczeniu, który na ten cel udostępnił Urząd Gminy w godzinach od 11.00 do 15.00. W miesiącu styczniu oraz lutym 2013r. świadczeniobiorcy otrzymali: mleko, mąkę, masło, herbatniki, makaron, płatki kukurydziane, kasze gryczaną, ryż, marchewkę z groszkiem, dżem, mielonkę wieprzową, klopsy w sosie, koncentrat pomidorowy, cukier oraz olej.

Żywność przekazywana jest nieodpłatnie osobom, które spełniają kryteria określone w art. 5 oraz art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2012 r. poz. 823).

Copyright © 2012 GOPS Celestynów. Wszelkie prawa zastrzeżone.