Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Celestynowie

baner-unia

W obliczy koronowirsua - Służby nadal działają i wspierają osoby dotknięte przemocą.

 

W związku z aktualnym zagrożeniem epidemiologicznym Zespół Interdyscyplinarny informuje mieszkańców i klientów, iż zostały wprowadzone ograniczenia w kontaktach bezpośrednich na linii klient-pracownik. Mimo utrudnionych warunków staramy się kontynuować naszą pracę.

 

W takich sytuacjach jak obecna, bardzo ważna jest solidarność społeczna. Apelujemy o odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale też za osoby z naszego sąsiedztwa. Jeżeli jesteśmy świadkiem przemocy, zgłośmy to policji lub pod któryś z numerów interwencyjnych. Możemy w ten sposób ocalić czyjeś zdrowie lub nawet życie.

 

Zawiadomienie o przestępstwie przemocy może złożyć każdy- nie tylko osoba pokrzywdzona. Również osoba, która podejrzewa, że doszło do takiego przestępstwa. Obecnie zachęcamy, aby składać zawiadomienia o przestępstwie lub wykroczeniu drogą mailową, telefonicznie lub listownie. Zachęcamy wszystkie osoby, które doznają przemocy, do szukania pomocy w wyjściu z tej sytuacji. Ukrywanie i tuszowanie przemocowych incydentów prowadzi do coraz większych problemów. Im szybciej rodzina objęta zostanie kompleksową pomocą , tym lepsze i szybsze będą pozytywne zmiany.

 

Jeśli jesteś ofiarą przemocy w rodzinie lub czujesz, że czyjeś bezpieczeństwo jest zagrożone, Zadzwoń:

  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Celestynowie 22 789 70 54 wew. 139/140
  • Posterunek Policji w Celestynowie 22 789 70 07
  • Numer alarmowy 112 – pracownik przekieruje twoje zgłoszenie do odpowiednich służb ratunkowych: policji, straży pożarnej lub pogotowia ratunkowego
  • Zadzwoń na „Niebieską linię” (801 120 002) – konsultanci odpowiedzą na twoje pytania, powiedzą, jak możesz pomóc ofierze przemocy w rodzinie, jak reagować na przemoc oraz wskażą miejsca i formy pomocy w twojej najbliższej okolicy.